Systém a pořádek ve skladu


Větší firmy zabývající se výrobou potřebují pro svou činnost rozhodně sklad, kde musí fungovat jistý řád, abychom mohli snadno zboží najít a přemístit.

Systém a pořádek ve skladu

Uschování materiálu a zboží

Pro výrobu je zapotřebí nejprve, aby přišel vhodný materiál, ze kterého se vyrobí zboží, a to se následně pošle zákazníkovi. Samozřejmě nic z toho není hned, kdy potřebujeme mít kam věci schovávat. K tomu je potřeba mít rozhodně vyhrazenou místnost jako sklad. Pokud jsem malá firma a vyrábíme malé série či dokonce jen několik kusů, tak nám postačí regály, kam se bude dávat zboží třeba v krabičkách. Ovšem u větších firem je potřeba nasadit klasické řešení.

uspořádaný sklad

To spočívá v tom, že se dají do skladu velké regály, kam se budou umisťovat palety. Na nich jsou samozřejmě krabice se zbožím, přičemž takové řešení umožňuje se spousty kusy zboží najednou a je snadné. V takových prostorech se o přemisťování starají vysokozdvižné vozíky, protože ty klidně můžou palety naloží do kamionu. Tím se zajistí dobrá obsluha kamionové dopravy, která je při větším nákladu většinou nejvýhodnější, a proto se jí hojně využívá.

Označení zboží

Ve skladu musí být zboží dobře označené, abychom se ve všem vyznali. Přeci jen nikdo nechce chodit dlouhé hodiny a hledat potřebnou krabici se zbožím. Z tohoto důvodu je velmi oblíbené používat výpočetní techniku s výpočetní softwarem, protože do něj veškeré zboží a materiál zaneseme a určíme jeho umístění. Takto budete vědět, kde se přesně nachází, v jakém je množství, kam má putovat a spoustu dalších užitečných informací.

popsané krabice

Skladník má čtečku, přes kterou načte kód a vše potřebné se mu zobrazí. Po načtení třeba v systému může potvrdit, že zboží naložil na kamion a putuje k zákazníkovi. Mnohdy je potřeba, aby byli u zboží či materiálu údaje a všechny potřebné formuláře, což zařídíme pomocí nalepovacích obálek. Ty přilepíme třeba na paletu či krabici a do ní hezky vložíme dokumenty. Obálky nám velmi dobře drží, takže se dokumenty rozhodně neztratí. Obálky mají různé rozměry pro různé využití.

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup