Nejvýhodnější hypotéky? Které to jsou?

Když si potřebujeme vzít vyšší půjčku, obvykle hledáme co nejlepší řešení, tedy to, které bude rychlé, efektivní, a co nejméně zasáhne náš rozpočet. Kde a jak tedy hledat?

Projděte si možnosti

Možností je vždy mnoho, a je na vás, která se vám bude zdát nejlepší. Co se rychlosti vyřízení půjčky týče, tam rozhodně vedou nebankovní společnosti, které vám dovedou vyřídit a zajistit hypotéku během krátké doby, či dokonce během čtyři a dvaceti hodin. V bance se pak jedná o poněkud složitější, a delší vyřizování, jelikož jsou bankovní instituce vázány spoustou pravidel, které musejí dodržovat. Co se úroků týče, mnohdy vycházejí podobně, a tak si musíte projít jednotlivé možnosti, a ověřit dobu fixace.

kalkulačka a šanony

Větší půjčka

Když si pak chcete půjčit větší částku, v bance budete muset prokazovat účel, tedy na co ty peníze potřebujete. Nebankovní společnosti pak mnohdy nabízejí možnost ve formě americké hypotéky, což je forma úvěru, kdy si půjčíte obnos až do výše 70% odhadní ceny vaší nemovitosti, kterou budete ručit. Nejlevnější americká hypotéka pak nabízí úrokovou sazbu již od 3% p.a., a to v závislosti na vašem příjmu, hodnotě nemovitosti, době splácení, ale také záznamech v registru. Pokud totiž máte záznamy v registru, může se stát, že vám banka poskytnutí úvěru zamítne, a tak stejně nezbývá nic jiného, než žádat o úvěr u nebankovní společnosti.

kalkulačka a propiska

Jak zjistíte, co pro vás bude nejvýhodnější?

Jednoduše. Můžete kontaktovat hned více institucí, a požádat je o nezávaznou konzultaci, kde se dozvíte, kolik jsou ochotni vám půjčit, jak rychle bude případný úvěr vyřízen, jaká bude výše úroků, a případných dalších poplatků.

Co dělat, pokud se vám zvednou úroky?

Ve chvíli kdy se dozvíte, že vám bude končit fixační období, a vaše úroky se zvednou ve větší míře, než jste očekávali, můžete zkusit možnost refinancování. Tuto možnost nabízejí jak bankovní, tak i nebankovní společnosti, a jde vlastně o to, že získáte půjčku za lepších podmínek, pravděpodobně s nižším úrokem, či delší dobou splácení.

Rate this post