Nad čím popřemýšlet před pořízením nové pergoly? Co vám pomůže s výběrem?


Vybíráte právě novou pergolu? Posezení na zahradě je pro každého důležité, jak si zařídit co nejlepší takové posezení a jakou pergolu zvolit?

Nad čím popřemýšlet před pořízením nové pergoly? Co vám pomůže s výběrem?

Možností, jak si zařídit posezení na zahradě je dnes celá řada. Šikovní kutilové si dokonce mohou posezení vyrobit sami a ani to nemusí dát tolik práce. Pergolu, zahradní altánek nebo jen venkovní posezení si ale samozřejmě nemusíte vyrábět, pokud se na to necítíte. Můžete si jen vybrat a pak si jen užívat. Pergoly na zahrady patří, ale posezení může vypadat i jinak. Takže jak vybírat a podle čeho zvolit to nejlepší zahradní posezení? Určitě je ale vždy lepší vybírat něco zastřešeného, pod pergolou se střechou totiž můžete sedět i za deště.

zahradní nábytek

Vyberte si nejprve místo

Dřevěné pergoly jsou nejvíce využívaným typem zahradního posezení. Dřevo se jakožto přírodní materiál hodí do prostředí zahrady, která má sloužit k odpočinku a posezení venku. Dnes však nejsou jediným možným typem pergol. Pergoly se dnes vyrábějí i z jiných materiálů, samozřejmostí je to, že při výběru by měl rozhodovat design domu, styl a barva fasády a podobně. Pokud na zahradě třeba máte hodně zeleně a stromů, je asi logické, že automaticky sáhnete po dřevě i v případě pergoly, u moderních novostaveb se ale dnes spíše už setkáváme s hliníkovými pergolami.

Hliníkové pergoly jsou navíc téměř bezúdržbové, ty dřevěné se musí ošetřovat, dřevo je náročné na péči, ale pokud ji má, odmění se vám také krásným a tradičním vzhledem. Dřevěné pergoly, stejně jakékoliv jiné samozřejmě mohou stát samostatně se nebo se mohou stát přímo součástí domu, pokud navazují přímo na fasádu. Výběr místa na pergolu je zkrátka hodně důležitý. Je potřeba najít vhodné místo, to musí být dostatečně prostorné, stabilní a rozhoduje i to, k jakému účelu pak bude pergola sloužit.

dřevěná pergola

Posezení, klid i grilování

Pergoly samozřejmě slouží nejen jako posezení. Pokud uzpůsobíte výběr nábytku, mohou být pergoly ideální ke klidnému odpočinku, poskytují stín i útulné zázemí v jakémkoliv počasí. Samozřejmě se pod nimi dá i grilovat, v tom případě pak zvažte vzdálenost pergoly od domu, abyste v případě zahradního grilování měli vše potřebné po ruce.

Užijte si své léto na zahradě s ideálním zahradním přístřeškem.

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup