Jak zatočit s pigmentovými skvrnami a jak jím předcházet do budoucna

Chtěli byste mít pleť bez chybičky, ale bohužel vás trápí hned několik nedokonalostí pleti, z nichž jednou z nich jsou tmavé flíčky na obličeji? Mezi jednu z nežádoucích nedokonalostí pleti patří právě pigmentové skvrny, které nás mnohdy dokáží pěkně potrápit díky své nevzhlednosti.
Vyrazte do boje proti pigmentovým skvrnám .
pihatá dívka
PROČ VLASTNĚ PIGMENTOVÉ SKVRNY VZNIKAJÍ?
Pigmentové skvrny na kůži vznikají vlivem různých faktorů. Mohou být důsledkem častého slunění nebo opalování v solárii nebo na ně také mohou mít vliv různé hormonální změny.
Častokrát se také tmavé skvrny na obličeji objevují v důsledku užívání hormonální antikoncepce, což je důsledkem zvýšení hladiny estrogenu a progesteronu.
Pigmentové skvrny dokáží častokrát také pěkně potrápit těhotné ženy. V těchto případech pigmentové skvrny po porodu ve většině případů zmizí, jejich tvorba je totiž zapříčiněna hormonálními změnami v kombinaci s pobytem na slunci. V těhotenství jde o tzv. chloasmu, tedy nahnědlé skvrny nejčastěji se vyskytující na čele, tváři a nose. Zároveň vám také mohou tmavnout pihy a bradavky. To jsou zkrátka hormonální změny, které k těhotenství patří.
V některých případech pigmentové skvrny vybělí speciální krémy
Vyzkoušet můžete také různé druhy speciální kosmetiky, které zesvětlí pigmentové skvrny a následně může dojít až k jejich úplnému vymizení. Vyzkoušet také můžete speciální přírodní bělící krémy nebo pleťové vody. Chce to ovšem důslednost a pravidelnost. Efekt mají krémy přibližně po 1 měsíci pravidelného užívání.
žena s pihami
Vyrazte do boje proti vzniku nových pigmentových skvrn
Vzniku nových pigmentových skvrn se můžete vyvarovat tak, že nebudete užívat hormonální antikoncepci a budete používat při slunění krém s ochranným faktorem.

Rate this post