Zdravá cesta ke zdraví, SPORTEM s dětmi

Každý máme svoji zálibu, které se rádi věnujeme. Ať je to určitý druh SPORTU nebo něco jiného. Nezáleží na tom, zda se věnujeme SPORTU profesně nebo jen proto, že nás baví. Jisté je, že SPORT je zábava, která nám napomáhá ve více směrech. Spousta z nás se sportovním aktivitám věnuje za úmyslem zdravého, životního stylu. Jiní, protože SPORT je jejich koníček nebo profese. Pak je další skupina lidí, co propadla SPORTU zlepšit svoji postavu. Nesmíme ani zapomenou na ostatní, co se věnují určitému SPORTU, protože v něm vynikají. Zkrátka, každý z nás má jiný důvod, proč vyhledává sportovní aktivity.

Jestliže má daný člověk kladný vztah ke SPORTU, pak se mu věnuje rád a věnuje mu spoustu času. Nezáleží, kolik je nám let. Jestliže nám věk a zdravotní stav dovolí, proč se pořádně neprotáhnout. Podstatou je, že se člověk věnuje zálibě, která ho naplňuje. Všichni víme, že SPORT je prospěšný. A na to navazuje otázka, která se SPORTEM souvisí.

Rodina na lyžích, odpočinek, Alpy

AŤ SE DOSPĚLÝ VĚNUJÍ NEBO NEVĚNUJÍ SPORTU, VEDETE KE SPORTOVNÍM AKTIVITÁM SVOJE DĚTI?

Ve většina případech, kde rodiče se věnují nějaké sportovní aktivitě, pak i jejich děti. I když se to zdá být jasné, ne vždy tomu tak je. Ale jak je to u dětí, které mají rodiče bez sportovních aktivit nebo záporného vztahu ke SPORTU všeobecně?

Dva chlapci hrají fotbal

ROZHÝBEJTE SVOJE DĚTI….

I když nemusí každé dítě vynikat v nějaké SPORTOVNÍ AKTIVITĚ, není důvod dítěti SPORT odpírat. Tak jako my dospělý, tak i naše děti jsou dobré v něčem odlišném. Jestliže dítě povedete kladným způsobem k nějaké aktivitě, pak můžete očekávat, že se zapojí. Jistě bez donucovacích prostředků nebo nucených SPORTŮ, které ho nebaví. Vnucování nějaké aktivity, která je Vaše, nemusí Vaše dítě bavit. Pak s největší pravděpodobností, dojde ke konfliktu.

Myslím, že základem je ROZHÝBAT DĚTI tak, aby nepociťovali nátlak. Zapojovat je pozvolna do AKTIVIT, o které jeví zájem. Dát jim prostor a možnost zvolení si SPORTU.

Jestliže máte dítě, které nejeví absolutně žádný zájem o SPORT, pak to bude složitější. Nicméně je spousta variant, jak dítě přivést na tuto cestu. Nechat dítě doma posedávat, bez kolektivu, bez pohybu je pro něj do budoucna přítěží. Další věcí je, že děti jsou odrazem rodičů. Jestli patříte mezi ty, co raději sedí u televize, pak nemůžete očekávat nějaký výkon po svém dítěti.

Na závěr se hodí říct, že SPORTOVNÍ AKTIVITA má být pro člověka zábavnou částí dne. SPORT, který nás doprovází na lepší cestě k našemu zdraví, který nám pročistí mysl. Nebojte se zapojit do nějaké SPORTOVNÍ AKTIVITY, která s sebou nese spoustu dobrodružství.

Rate this post