Jak si co nejlépe zabezpečit motorku proti krádeži? Co vám ji nejlépe ochrání před zloději?

Každý majitel auta nebo motorky se přirozeně obává toho, že může být jeho stroj odcizený. Zvláště u motorek se mějte na pozoru. Jak je zabezpečit? 

Jak si co nejlépe zabezpečit motorku proti krádeži? Co vám ji nejlépe ochrání před zloději? 

Všichni si samozřejmě chceme chránit svůj majetek, jenže zloději si umí poradit a mnohdy je nezastaví ani to, že si dobře své věci zabezpečíme. Automobily nebo motorky patří k poměrně často odcizeným věcem. Zaměřme se právě na motorky a na to, jak si je můžete ještě lépe ochránit. Co si pořídit a jak je chránit před zloději nejen venku ale třeba i doma v garáži? Jsou lepší řetězy, zámky nebo můžete udělat ještě něco jiného? 

zaparkovaná motorka

Když se dá vysledovat 

Jistě, motorka se dá uzamknout, ale největší jistotu budete mít, když ji budete moci vždy sledovat za pomoci GPS lokátoru. Existuje řada takových lokátorů, každý je jiného typu, pokud chcete ale mít opravdovou jistotu, nebojte se do tohoto bezpečnostního prvku investovat. Jakmile se vám totiž motorka ztratí, budete ji moci pohodlně vysledovat a tím se zvýší mnohonásobně šance na to, že ji zase objevíte a najdete ji v pořádku a rychle. Jakmile totiž vaše motorka takové sledovací zařízení mít nebude, je mnohdy opravdu malá pravděpodobnost, že se vám motorka vrátí zase zpátky. 

Zamykejte ji i doma 

Kromě GPS lokátoru, se kterým můžete být alespoň trošku v klidu vždy, když motorku necháte stát někde venku na ulici nebo ve své garáži, je ale dobré zabezpečit ji i tak nějak klasicky a postaru. Motorka by měla být zamčená nejen ale někde venku, když ji necháte stát na ulici, ale dokonce i v garáži. Pro zloděje totiž není příliš velký problém se do garáže dostat, pokud třeba jedete na delší dobu z domova pryč, i tento krok by měl být samozřejmostí. 

chraňte svou motorku

K uzamčení motorky můžete využít dva způsoby, můžete ji připevnit k nějakému bodu řetězem nebo můžete zkusit ji uzamknout kotoučovým zámkem. A teď, co zvolit? Řetěz se vám vyplatí ve chvílích, kdy máte možnost motorku uzamknout k něčemu, co pevně stojí na svém místě. Ideálně je to například nějaký sloup. Pokud ale tuhle možnost nemáte, je lepší mít po ruce kotoučový zámek, který je i poměrně skladný, takže ho můžete mít pořád u sebe. 

Nebojte se ani kombinace vícero způsobů. Jde přece o vás majetek. 

Rate this post