Vysněný sprchový kout


Sprchové kouty jsou využívány už spoustu let a při každodenním využívání už neslouží tak, jak by měly. Proto se mnoho z nás dostává do situace, kdy je potřeba řešit rekonstrukci. Na koupání ve vaně v dnešní uspěchané době si málokdo udělá čas a v souvislosti se stálým zdražováním vody je to neekonomické. Sprchování je také pohodlnější a zdravější.
prosklený sprcháč
Než začneme vybírat nový sprchový kout, měli bychom si ujasnit, jestli budeme chtít sprchový kout s vaničkou nebo bez vaničky. V první řadě by bylo vhodné podívat se na odpady, abychom při sprchování nestáli ve vodě při použití velké sprchové hlavice, se kterou se dnešní moderní baterie prodávají. Odpadní potrubí by mělo být o průměru nejméně 5cm.
Nový sprchový kout by nám měl sloužit zase mnoho let, proto bychom ho měli zařídit tak, aby vyhovoval všem členům domácnosti. Pokud jsme se rozhodli pro sprchovou rohovou kabinu s vaničkou a se dvěma bočními stěnami a posuvnými dvířky, měl by být rozměr vaničky 100x100cm.
hlava pod sprchou
Dnes se upřednostňuje plochá vanička, která je téměř v rovině podlahy, aby vstup do sprchového koutu nedělal problémy ani seniorům. Pro ně bychom měli myslet na různé maličkosti, jako je bezpečnostní madlo, které umísťujeme na stěnu jen vodorovně nebo svisle. Využít bychom mohli také sklopné sedátko z voděodolného materiálu.
sprchová hlavice
Opakem nízké ploché vaničky jsou vysoké vaničky, tzv. minivany, které využívají rodiny s dětmi, které by jinak potřebovali ke koupání velkou vanu.
Sprchový kout bez vaničky můžeme obložit keramickými obklady a dlažbou. Tady bychom měli dbát na správný výběr protiskluzové podlahy a průběžný odtok vody. Ten nám zajistí jeden z mnoha druhů kanálových žlabů. Můžeme si vybrat z mnoha velikostí a vzorů. Vyrábí se z nerezu nebo z plastu. Podlaha by měla být vyspádovaná směrem k odpadu, aby nám voda nezůstávala stát na dně a sprchování pro nás bylo příjemnou relaxací.

Rate this post