Vypravte se s dětmi za jeskynními komplexy

Pronájmy osobních aut využívají zákazníci pro účely cestování za zábavou i v souvislosti pracovními povinnostmi, vůz si můžete pronajmout na svatbu, na oslavu kulatých narozenin či zlatou svatbu, můžete s ním vycestovat na jednodenní výlet a vzít si jej jako průvodce hvězdicovým zájezdem v rámci poznávání krás naší vlasti. Můžete s ním také vyrazit k přírodnímu koupališti nebo přímo na vodáckou výpravu. Může vám posloužit v horách, stejně jako v nížinách.

krápníková jeskyně

Témat, kam se s autem z autopůjčovny v Praze nonstop vypravit, může být celá řada, a jedním z nich jsou kupříkladu jeskynní systémy. Naše země jich nabízí poměrně mnoho jak v Čechách, tak i na Moravě a ve Slezsku.

Jestliže však chcete vycestovat z Prahy k nejbližším jeskyním s krápníkovou výzdobou, které zároveň patří k nejkrásnějším v České republice, máte v zásadě dvě možnosti:

Český kras – tato oblast mezi Berounem, Dobřichovicemi a Prahou je chráněnou krajinnou oblastí o rozloze téměř sto třiceti kilometrů čtverečních, kde se nachází celkem šest jeskyní. Největším komplexem jsou velmi známé Koněpruské jeskyně, nejkrásnější jeskyní v této oblasti je jeskyně s názvem Ementál. Oblast Českého krasu je vyhlášená zejména díky vápencovému podloží, které tu místy vytváří zajímavé skalnaté útvary.

osvětlená jeskyně

Bozkovské dolomitové jeskyně – tento vzdálenější jeskynní systém naleznete nedaleko okresního města Semily. V roce 1999 byly Bozkovské jeskyně vyhlášeny národní přírodní památkou a jsou veřejnosti zpřístupněné již mnoho desítek let. Jeskynní útvary jsou tvořeny převážně dolomitem, místy s krápníkovou výzdobou, a můžete tu obdivovat i nejrozsáhlejší podzemní jezero v České republice, o délce 24 a šířce 14 metrů.

Návštěvu Bozkovských dolomitových jeskyní můžete spojit s turistikou v Českém ráji, který je rovněž zařazován mezi nejatraktivnější oblasti naší země.

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup