Výhody a nevýhody sídla firmy v Praze

Velké množství podniků a organizací si zřizuje virtuální sídelní centrum v našem hlavním městě. Jedním z důvodů může být fakt, že firma sice pochází z druhého konce republiky, ale podniká v Praze, jindy to mohou být prestižní důvody.
mosty přes řeku.jpg

Proč je výhodné zřídit sídlo společnosti v Praze

· Podobně, jako v Brně a Ostravě, je Praha pro podnikatele prestižní záležitost. Největší zájem je o sídla v Praze 1 a 2. Některé specializované firmy dokážou zajistit tuto službu za několik stokorun měsíčně. Výhodou je pochopitelně kontakt s obchodními partnery a zákazníky vždy v centru dění, tedy v naší stověžaté matce měst. Přece jen na každého spíš zapůsobí centrum Prahy, než bungalovy na okraji vesnice v polích.
· Pražská dopravní, informační, a společenská infrastruktura a technické možnosti jsou obecně na vyšší úrovni, než kdekoliv v republice, s určitými výjimkami těch největších měst.
· Praha, to je také největší počet obyvatel, tím pádem potenciálních zákazníků, tedy kupní síly. Pochopitelně, že v tomto smyslu hrají pozitivní roli výše mezd a cenová rozpětí ve všech oblastech lidské činnosti.
· Hlavní město státu je vždy centrem mezinárodního byznysu, je zde navíc k dispozici mezinárodní letiště v Ruzyni (Letiště Václava Havla).
· Sídlo firmy v Praze má výhodu i z hlediska kontrol finančních úřadů. Tuto zajímavou informaci poskytly statistické údaje, které se zaměřily na počet kontrolovaných subjektů ve všech pražských obvodech ve srovnání s ostatními městy v republice. Paradoxně je Praha ve spodní části žebříčku zájmu finančních úřadů a ke kontrolám tu dochází řádově jednou za několik desítek (i stovek) let.
· Mít úspěšnou firmu v malém městě, nebo dokonce na vesnici, obnáší nepříjemnosti v podobě závistivých spoluobčanů a větší riziko trestné činnosti v této souvislosti. Praha – to je anonymita sama o sobě, častokrát se tu neznají desítky let ani lidé z jednoho panelového domu a množství podnikatelských subjektů je tu natolik velké, že tam závistivé tendence „soused vůči sousedovi“ téměř neexistují.
praha panorama.jpg

Nevýhody

· Relativně větší počet konkurenčních subjektů, než v jiných částech republiky.
· Přetížení úředníci, což může mít vliv na delší vyřizování na živnostenském úřadu, na soudech, na finančních úřadech, u notářů a advokátů atd.
· Jestliže se objeví kontrola (státní úřady), ta vždy probíhá v sídle firmy, tudíž v tomto případě na virtuální pražské adrese.

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup