Putování na kole


Nabídka cestovní kanceláře na desetidenní cyklo-dovolenou do Provence naprosto splňovala vaše představy.Odjezd byl naplánován na počátek září. Klimatizovaným autobusem s uzamykatelným přívěsem na kola. Do Provence, kraje prozářeného sluncem, opírajícím se do dozrávajících hroznů. Pestře zbarvené vinice, lemující venkovské silničky a městečka, často přilepená na temena kopců. V teplých dnech babího léta.

kola

Po Provence

Ubytování během celého pobytu je na jednom místě. Ve zděných bungalovech, které jsou vybaveny WC s koupelnou, malou kuchyňkou, ledničkou, sporákem a venkovním krbem. V blízké restauraci jsou zajištěny pro všechny účastníky francouzské večeře o třech chodech. Ostatní stravování je ve vlastní režii, s možností vaření přímo v bungalovech.

silnice

Hned druhý den po příjezdu je naplánována první šedesátikilometrová trasa.Podél řeky Ardeche k přírodnímu unikátu Pont d´Arc – skalnímu oblouku, vytvořenému vodou. U řeky Gordon se tyčí římský akvadukt Pont du Gard. Další dny jsou připraveny hvězdicovité trasy mezi dvaceti pěti a šedesáti kilometry. Do Avignonu, s prohlídkou jeho středověkého jádra, do Chateaneuf du Pape ochutnat proslavené víno, do starodávného římského divadla v Orange. Na kolech je i výjezd ke zřícenině hradu Les Baux a k jeho malebnému podhradí. Pro milovníky umění do města Arles, ve kterém je mnoho kulturních památek. Žil tu a maloval slavný malíř Vincent van Gogh. Zajímavá trasa vede do lomu na okrovou hlínu v Roussillionu, s romantickým zákoutím řeky Sorgue, v němž tvořil své sonety básník Petrarca.

most

Na zpáteční cestě je celodenní zastavení v Monte Carlu. Dopolední pobyt na pláži u moře, odpoledne prohlídka města. Možnost zajít do jednoho z nesčetných kasín. Za návštěvu stoji i knížecí palác, který je dominantou města.
Pokud vás putování na kole po Provence zaujalo, na stránkách internetového magazínu se dozvíte více.
 

Rate this post