Poznali jsme se přes internet

Žijeme ve 21. století a vládnou nám sociální sítě. Je jasné, že i naše soukromé životy jsou jimi nesmírně ovlivněny. Téměř každý druhý pár se setkal přes Instagram, Facebook nebo Twitter. Další se poznali na internetových seznamkách nebo fórech. Jaký je rozdíl mezi vztahy, jejichž počátky vedly přes komunikační sítě a vztahy, které se vyvinuly z kamarádství či náhodného setkání?
zámky na plotě

Seznamky

Seznamky rozhodně nesouvěcí, za kterou by se lidé měli stydět. Pokud jednoduše vzdáte všechny jiné možnosti, může se Vám taková stránka stát osudnou. Navíc si uživatel pomocí různých filtrů může ,,naklikat“ svého ideálního partnera. Nevýhodou pak může být první společné setkání, kdy zjistíte, že s člověkem se Vám sice hezky psalo, ale v reálu je to o dost složitější.  Nebo se strefíte do ideálního partnera na celý život a registrace na seznamce nikdy litovat nebudete.

Sociální sítě

Sociální sítě se týkají spíše mladší generace. Seznámení pomocí nich může být neuvěřitelně zvláštní, jelikož (jak je známo) lidé přidávají jen to nejlepší ze svého života, naopak vůbec nesdílí s ostatními problémy každodenních situací. Tudíž o člověku, co se nám líbí, můžeme mít velmi zkreslené představy. Představa může být zkreslena v oblasti vzhledu, věku, povahy ale i vyjadřování.
kotvičky na prstech

Máto snad nějaký háček?

Mít vztah, který vznikl za pomoci sociální sítě, nemusí být jednoduché. Po měsíci můžete zjistit, že s člověkem si nedokážete v reálu popovídat, nemusí se Vám líbit, jak se doopravdy vyjadřuje, zkrátka se můžete cítit velmi oklamáni. Osobně si myslím, že bychom však všechny lásky z internetu neměli házet do jednoho koše, jelikož každý jsme jiný a každý máme o ideálním vztahu naprosto jiné představy. Každý mi však dá za pravdu, že poznat partnera nejdříve v reálném životě (například při náhodném setkání na firemním večírku, v tramvaji nebo v obchodě), nám velmi usnadní rozhodnutí, zda bychom s takovým člověkem dokázali být či nikoliv. Vidíme jeho reakce, jeho vyjadřování, nemá možnost se tak přetvařovat.

Dejte na své srdce

Pokud jednoduše cítíte, že s někým chcete být, nezáleží na tom, kde jste se poznali. Sociální sítě nemůžeme odsuzovat za to, že nám do života vnáší tolik zajímavých lidí. A za to, že se do některých z nich zamilujeme. Jen bychom si měli pamatovat, že musíme zůstat nohama na zemi a nenechat se ovlivnit sílou internetu.

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup