Máte rádi Pána prstenů?

Milovníci fantasy určitě Pána prstenů znají jako svoje boty. Knižní trilogie byla natočená na Novém Zélandu, kde se nachází nádherná příroda jako stvořená pro filmování světa hobitů a elfů. Všichni herci i režisér odvedli skvělou práci, která se neobešla bez náročných scén a natáčení i ve velmi nepříznivých podmínkách. Výsledkem je film, který získal několik světových ocenění a dodnes patří mezi nejlepší a neznámější filmy všech dob.

hobití nora

Nový Zéland je sám o sobě místem, které láká mnoho turistů ze všech koutů světa. Když k tomu přidáme přidanou hodnotu, že jde o zemi, kde se natáčel Pán prstenů, jde o místo ještě zajímavější. Proudí sem turisté z celého světa aby viděli an vlastní oči krásné fjordy, nádhernou zelenou krajinu, průzračnou vodu, ale i řadu památek jako jsou jeskyně a různé skály.

Patříte mezi fanoušky? I dnes, po tolika letech od premiéry prvního filmu, Nový Zéland láká fanoušky i na místa, kde se nachází památné hobití nory. Jestli chcete toto všechno vidět na vlastní oči, určitě si sem zajeďte a projděte si nejenom nádhernou přírodu, ale projděte si i nory nebo skály, kde se natáčely bitvy.

nový zéland

Před odjezdem ale myslete na to nejdůležitější
Každá dovolená by měla být krásným životním zážitkem, který nám ale mohou velmi snadno zkazit nečekané problémy. Velmi časté jsou úrazy, onemocnění a nebo třeba ztráta dokladů či náhlý problém s autem. Vždy je nutné dbát na to, abyste si před dovolenou sjednali opravdu dobré cestovní pojištění, které vám v případě potřeby uhradí jak lékařská vyšetření, tak léčbu a případný převoz domů. Pojištění jsou různá, a je vždy potřeba se s pojišťovnou domluvit co chcete všechno pojistit a do jaké výše. Pojistku si před podpisem pořádně pročtěte a nezapomeňte pojistit i ostatní členy vaší výpravy, zejména děti, pokud s vámi jedou. Je lepší pojištění mít a nepotřebovat než naopak.

Rate this post