Krásy léta ve vašem bytě

Také se někdy při sledování fotografií z dovolené přistihnete, že byste nejraději opustili svůj byt, a vrátili se na to krásné, příjemné a prosluněné místo? A proč by ne? 

Z písečné pláže

Co vám připomene příjemnou písečnou pláž lépe než mušle? Pokud doma žádné nemáte, můžete je zakoupit v obchodě s doplňky do domácnosti a dekoracemi. Mušlemi pak můžete vyzdobit kulaté akvárium, nasypat je do bambusových misek, zavěsit na provázky, a rozvěsit po domě. 

hvězdice na pláži

Vůně moře

Moře si domů nejspíš nepřenesete, můžete si však koupit difuzéry s mořskou vůní. Ideální je však vyhledávat dle recenzí ty, které skutečně jako moře voní, a vůni pouze nenapodobují. Ty pak dejte do všech místností, především pak do ložnice, kde vás mořská vůně povzbudí při probouzení. 

Jídlo jako na dovolené

Provonět byt jídlem, které byste si dozajista dali na dovolené, vám může také přivodit tu správnou letní atmosféru. Nemusíte nutně shánět v knihkupectví mexickou, italskou, či francouzskou kuchařku. Na internetu je receptů dost, a vždy i recenzemi a postupy úpravy.

relaxační pomůcky

Šumění moře

Pamatujete si, jak jste se probudili v hotelu, a první co jste vnímali, ještě než jste otevřeli oči, bylo šumění moře? Nebyl to nádherný pocit? A zase může být. Nahrávku šumění moře seženete na cd, či si ji můžete stáhnout z internetu, a pouštět ve své ložnici. Nejen že vás krásně uspí, ale ještě lepší bude probuzení.

Cizokrajná hudba

Když jste se procházeli ulicemi toho exotického místa, jistě jste zaslechli hudbu, která je pro onu zemi typická. Tu si pak můžete stáhnout, a pouštět i u sebe doma.

Zvonkohra

Spoustě lidí dodává cinkání zvonkohry, důmyslně zavěšené z venkovní strany okna, pocit klidu a pohody, jaký zažívají právě na dovolené. Je to, jako by se čas zastavil, a vy můžete s nohama nahoře v klidu relaxovat, popíjet svůj oblíbený vychlazený nápoj, a když zavřete oči, a zaposloucháte se, možná se v mysli na chvíli přesunete na pláž, kde se to nehemží turisty, ale máte ji celou jen a jen pro sebe.

Rate this post