Provensálský styl ve Vašem bytě

Znáte pojem provensálský styl bydlení? Pokud hledáte tipy,  jak si zařídit Váš byt a jste fanouškem romantiky a jemnosti, tak tento styl je stvořený právě pro Vás! Tento styl se inspiruje jižní oblastí Francie s názvem Provence. Představte si klid, pohodu, slunce, víno, levandulové pole. Zní to dokonale? Tak to jsou hlavní body, které z daného stylu vyzařují. Barvy, vůně, atmosféra. Chcete se každé ráno probouzet v téhle krásné oáze a prostě v ní žít? Tak pojďme zařizovat! 

levandule v košíku

Na co se zaměřit při výběru: 

  • základem jsou správně zvolené barvy – fialová (levandulová), ta je klíčová, dále můžete přidat bílou nebo třeba modrou v pastelovém tónu
  • přírodní materiál ( dřevo, kámen, železo, proutí a podobně) 
  • lněné látky na prostírání či jako dekorace pod svíčku

Nábytek vybírejte takový, aby už byl sám o sobě dekorací. Tedy zdobný. K němu už poté volíme decentní doplňkové dekorace s velkou opatrností. Pamatujte, že méně je více.

Vhodné jsou polštářky, květiny, vonné svíčky či porcelánové dekorace. Poté je ideální doplnit to správnou vůní. Jak jinak než levandulovou, pokud Vám vyhovuje. Ale lze samozřejmě zvolit i jinou, dle svých přání, například ve formě svíček nebo třeba dekoračních mýdel. Voskové vonné svíčky jsou ideální k provensálskému stylu, když se zvolí vhodný design. Spojí se tím dekorace s vůní.

noční stolek a postel

Máte rádi vonné tyčinky? Tak neváhejte a stáhněte po nich! Zrovna s vůní levandule jsou mezi lidmi velice oblíbené. Levandule sama o sobě je známá jako lék na bolest a navozuje příjemnou a uklidňující atmosféru. Ale toto zvládnou splnit i tyčinky s vůní růže nebo třeba jasmínu.

Na úložné prostory je vhodné zvolit proutěné koše či dřevěné truhly. Obývací pokoj nebo ložnici doplnit tkaným kobercem a poté zvolit vhodné závěsy tak, aby zapadaly do stylu Provence. Koupelna s vanou uprostřed místnosti, kuchyň zase s hlavními znaky jako je jednoduchost a praktičnost. Možností je opravdu spousta. A výběr nábytku, doplňků a vše potřebného k zařízení provensálského stylu je více než široký. Tak se nechejte inspirovat!

Rate this post