Nezapomeňte na pojištění


K cestování jako takovému toho není vůbec potřeba moc. Jak bychom si mohli ilustrovat třeba na krajáncích v minulosti, na různých tulácích nebo migrantech posledních let, kteří zdolali nejednou i pěkný kus cesty i takřka bez ničeho. Ale protože chceme cestovat pohodlně a příjemně, obvykle nevystačíme s nějakým tím malým ranečkem, případně jako dobrý voják Švejk s fajfkou. Potřebujeme si toho brát na cestu víc.

Každého jistě aspoň v hrubých rysech napadne, co se asi tak hodí při kratší a co při delší pouti světem. Kdekdo by asi řekl, že si na cesty potřebuje vzít oblečení, rezervní boty, pas, jízdenky nebo letenky, něco k snědku a pochopitelně peníze. Ale jakkoliv se zdá, že si dokážeme představit to, co by nám bylo potřeba při kratší a co při delší cestě, v reálu kdekdo z nás zapomene na jednu důležitou věc. A to důležitou jak pro cesty po naší vlasti, tak zejména pro cesty do ciziny.

foto průplavu

Ať už člověk jede kdykoliv a kamkoliv, ať už jsou jeho cílem české luhy a háje nebo zahraniční hory či dejme tomu mořský Gibraltarský průplav, je určitě žádoucí, aby byl takový člověk i vhodně pojištěný. Na pojistku se nás pochopitelně obvykle nikde neptají. Nemusíme ji povinně předkládat ani na hraničních přechodech, ani v ubytovacích zařízeních, nechtějí ji po nás ani na ambasádách, ani při toulkách pustinou nebo velkoměstem nebo něčím mezi tím.

zdravotní péče

Pojistka není důležitá pro ty ostatní, ta je důležitá pro nás. A to proto, že nás chrání v případech, kdy se stane něco nemilého, s čím jsme nepočítali. Kolikrát se jenom stane nějaká nehoda, člověk začne trpět zdravotními problémy, vzniknou majetkové i nemajetkové škody… A pak by to měl člověk nahradit svými finančními prostředky. Kterých ale nemá a někdy ani nemůže mít tolik, kolik je potřeba. A právě pak se pojistka rozhodně hodí. Protože ta pomůže komukoliv pojištěnému v tísni.

Rate this post