Nevýhody bydlení v paneláku

Život v paneláku pro někoho může být jako vězení, proto si takovýto lidé kupují například chaty nebo často jezdí někam do přírody, aby na chvíli odešli z toho stísněného prostoru. Někteří lidé v panelácích bydlí jen z toho důvodu, že na jiné bydlení nemají finanční prostředky a hypotéku si brát nechtějí nebo jim ji banka nechce a nemůže z jakýchkoli důvodů poskytnout. Naopak ale jsou lidé, kteří život v paneláku milují, jsou na něj od raného věku zvyklí a přesně jim to vyhovuje. Dnes se společně podíváme na několik nevýhod na žití v paneláku.

Malý prostor

Pokud jste například zapálení sportovci a vlastníte spoustu sportovního vybavení, sami dobře víte, že některé sporty toho vybavení potřebují docela dost. Proto může problém nastat v tom, uskladnit všechny tyto věci na nějaké místo, kterého v některých bytech opravdu není. V tomto je výhodou například rodinný dům, jelikož si jej může člověk postavit podle sebe a udělat si nějakou místnost právě na tyto věci. Pokud jste například zapálený do posilování a k tomu vlastníte vybavení na další sporty, jako jsou například lyže, jízda na kole a tak dále, asi se vám vše do bytu pohodlně nevleze.

Nespokojená žena

Garáž

Nevlastnit garáž poblíž bytu je jedna z velkých nevýhod, které většina bytového bydlení přináší. Garáž má výhodu hned v několika věcech, zaprvé je to lepší pojistka například proti krádeži, rozhodně je menší riziko, že vám někdo vykrade auto, pokud jej máte zamčené pod zámkem za vraty. Další obrovskou výhodou garáže je to, že je postavené pod střechou, tudíž jej neničí povětrnostní podmínky jako je například déšť, silný vítr, padání krup a tak dále. Tento prostor je dobrý například i na uskladnění některých věcí, které se vám do bytu třeba úplně nehodí, jako je například nářadí.

Garáž u domu

Sklep

Spousta bytů sklep má, ovšem některé byty nemají vůbec žádný sklep a to je opravu docela problém. Pokud jste vlastníkem bytové jednotky, často vám k ní náleží i sklep, který se nachází někde ve spodním patře společně se sklepy ostatním nájemníků, či vlastníků ostatních bytových jednotek. Tyto sklepy bývají bohužel opravdu docela malé, tudíž do nich toho moc nedáte a místo nelze moc využít. Každopádně tohle neplatí u všech bytů, některé byty mají krásné, prostorné sklepy.

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup