Jednoduché otestování

Přestože již nejsme v době velkého lockdownu a není zde, díky bohu, ta velká vlna onemocnění COVID-19, stále je dobré se testovat. Nemyslím tím, že musíme každý týden chodit pravidelně na PCR testy do nemocnice a utrácet za ně velké peníze. Ale pokud se cítíte nemocní a přišly na vás některé z příznaku této nemoci, tedy příznaky podobné chřipky, bylo by jistě vhodné se otestovat alespoň v pohodlí domova pomocí antigenního testu. Mezi příznaky patří bolest hlavy, teploty, kašel. Mezi poměrně časté také patří, že lidé ztrácejí čich a chuť.

Antigenní test

Antigenní testy https://www.covidexpert.cz/antigenni-testy/ jsou poměrně cenově dostupné a lze je zakoupit v jakékoliv lékárně. Můžete si zakoupit jak jednotlivý kus, tak i celé balení testů. Tyto testy se dělají na základě vzorků ze slin nebo vzorků z nosu. Pokud vám je tedy nepříjemné testování z nosu, můžete využít o něco komfortnější způsob, výtěru slin z úst. Proč byste se ale měli testovat? Pokud například plánujete návštěvu někoho z rodiny nebo se účastnit nějaké té oslavy. Myslím, že pokud se cítíte nemocní a nechcete nakazit své okolí, bylo by dobré se ujistit, zda se nejedná o covid. Antigenní test vám vyměří výsledek do patnácti minut až dvaceti minut.

Antigenní test

Nemusíte čekat celý den na jeho výsledky, jako tomu je při testování u PCR testů. V balení takového testu naleznete lahvičku s roztokem, tyčku pro získání vzorku a samotný test. Nemusíte se bát, skoro každé balení obsahuje také návod plně v českém jazyce. Vyjde-li vám test pozitivní, bylo by vhodné se na několik dní izolovat od ostatních a vyléčit se a nebýt hrozbou pro okolí. Nikdy totiž nevíte jaký průběh nemoci můžete mít vy a jaký lidi ve vašem okolí. V takových okamžik se nejvíce bojíme o starší příslušníky svých rodin a lidi s oslabenou imunitou. Zvažte proto si tento test udělat, než se budete scházet s lidmi, když se necítíte nejlépe, hlavně v období, kdy se tato nemoc rozšiřuje rychleji.

Rate this post