Jak na bezchlorový bazén

Léto v posledních letech bývá opravdu horké. Není překvapivé, když hodnota na teploměru přesáhne 38 °C. V takových dnech každý hledá způsoby, jak se zchladit. Někdo volí zmrzlinu, jiní zas odpočinek ve stínu. Neoblíbenější způsob je však zchlazení se v příjemně osvěžující vodě. Řeku nebo rybník dnes zvolí už opravdu málo kdo. Lidé proto navštěvují veřejné koupaliště nebo využijí bazén na zahradě.

skákání do bazénu

Ať už ve veřejných koupalištích nebo v domácích bazénech je nutné se starat o kvalitu vody. Nejrozšířenější způsob ochrany vody je za použití chloru. Obzvlášť v domácnostech je často saháno po rozpustných chlorových tabletách. Manipulace s nimi je velice snadná. Tableta se vloží do příslušného bazénového plováku tzv. hříbku, který se položí na hladinu bazénu. Hříbek se vznáší na hladině, zatímco tableta uvnitř se samovolně rozpouští do bazénu.

Tato metoda je velice jednoduchá, ale nese s sebou nevýhody v podobě nepříjemného chlorového zápachu typického pro koupaliště a bazény. Pro ty, co jsou citliví na chlorovanou vodu či alergičtí na chlor je tato metoda sanitace vody velice nevhodná. I pro jedince, které netrápí tyto problémy, může časný styk s chlorem způsobit nepříjemnosti. Časté působení chloru na tělo není příznivé. Chlor vysušuje vlasy i pokožku těla a urychluje tvorbu vrásek.

bazén

Ideální alternativa pro bez chlorovou sanitaci bazénů i vířivek je použití oxy tablet. Jedná se o jednosložkové pomalu rozpustné tablety do bazénu, které neobsahují další škodlivá aditiva. Jsou na bázi aktivního kyslíku a slouží k navýšení či udržení koncentrace kyslíku v bazénové vodě. Tablety slouží k celoroční údržbě bazénu. Jsou vhodné k údržbě každého typu bazénu i k údržbě vířivek.

Výhoda tohoto ošetřování spočívá ve stálosti vlastností vody. Voda není cítit chemickými složkami, takže plavce nedráždí, není vůči tělu agresivní. Použití je stejné, jako v případě chlorových tablet. Oxo tableta se vloží do plováku a nechá se rozpouštět.

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup