Tomáš Suslov má před sebou skvělou budoucnost!

V tuzemských luzích a hájích řešíme sice hlavně budoucí angažmá Adama Hložka, ale jeden velice zajímavý hráč roste také našim sousedům ze Slovenska. Je jím devatenáctiletý ofenzivní záložník Tomáš Suslov, který hájí barvy nizozemského Groningenu. Tomáš Suslov ze slovenského Prešova odešel už ve svých sedmnácti letech. Už o rok později nakouknul do prvního týmu a ukázal, že Groningen jeho angažováním neprohloupil.

30132919378_6881b0e795_c

Loňskou sezonu již patřil do prvního týmu, když odehrál více než 30 zápasů. Jak jsem psal výše, Suslov je ofenzivní záložník, který dokáže zahrát i na obou křídlech a v případě potřeby na hrotu. Má velice dobrou kopací techniku, vyniká v driblingu a soubojích jeden na jednoho. Má také kvalitní střelu z dálky a je exekutorem standartních situací. Suslovovy výkony neunikají pozornosti mnoha skautů a slovenský playmaker se pravidelně začíná objevovat v různých seznamech nejzajímavějších evropských mladých hráčů.

51309629776_aac9387f5e_c

K zajímavému přestupu by mohlo dojít na trase Barcelona – Tottenham. Jeden z největších talentu katalánského velkoklubu za poslední roky, se nemůže dohodnout na nové smlouvě. Trenér Barcelony Ronald Koeman v rozhovoru uvedl, že překážou jsou finance. Klub si nemůže dovolit v současné situaci příliš utrácet a Moriba zas nechce přistoupit na nižší plat. A tak jej Barcelona přeřadila do B-týmu. Moriba patří k velkým talentům světového fotbalu a celou situaci kontroluje hned několik týmů, včetně Manchesteru City, Juventusu nebo Lipska. Tak trochu překvapivě je však nejblíž k jeho získání Tottenham, který je připraven za něj zaplatit až 20 milionů eur. Moriba je guinejský rodák, který reprezentuje na mládežnické úrovni Španělsko. Je to střední záložník, mezi jehož silné stránky patří technika, kreativita, síla a atleticita. Je přirovnáván k Paulu Pogbovi a v současné době patří mezi nejzajímavější mladé záložníky.

Related Posts