Nezvykejte si na vysoké účty za elektřinu

Na některé věci se dá zvyknout, počítat s nimi, a proto je naprosto běžné, když si každý měsíc odkládáte pěknou sumu, abyste poplatili, co máte. Jenže některé věci se dají změnit. Nahrazením stávajícího osvětlení přilehlých prostor, např. kruhovými zářivkami s paticí 2gx13, nebo s jakoukoliv jinou paticí, provedete změnu, která Vaši zvyklost promění v markantní úsporu.

Udělejte si procházku.
Když se projdete po výrobních halách, skladových prostorách, chodbách a dílnách, sledujte jen zdroje světla. Zaměřte se na to, kolik jich všude máte, a kde všude jsou rozmístěné. A být tam musí. To je pravda. Jenže nemusí Vám z provozních peněz ujídat tolik. Naopak. Mohou Vám ušetřit.

noční fotografie

To by se Vám mohlo líbit.
Ve Vaší továrně máte jistě profesi elektrikáře, kterému jednoduše můžete zadat úkol, který se bude týkat úspory elektrické energie. Ať se postará o to, aby na schodištích byla místo čtyř světel, pouze dvě. Nebojte se, že světla bude méně.

S kruhovými zářivkami 2gx13 a s potřebnými lumeny osvítí dva takové zdroje úplně stejný prostor, jako ten Váš dosavadní. A možná daleko ostřeji, pokud se elektrikář trefí do potřebných kelvinů. Ale to by měl. Je odborníkem ve svém oboru.
Věřte, že nejenom snížením počtu svítidel, ale i jejich výkonem se spotřeba elektrické energie rapidně sníží. Nezalekněte se ovšem prvotní investice. Jak se vtipně říká: Slevu nedostanete zadarmo. Pokud si ale spočítáte spotřebu s novým osvětlením, budete jistě překvapen, jak rychle se Vám investice vrátí a jak rychle prvotní investice započne snížení výdajů za účty. I Váš dodavatel si bude říkat, že krachujete, protože jste přestal svítit v některých výrobních halách.

světlo ve výtahu

Rozhodnutí bude efektivní.
Až provedete takové rozhodnutí, které sníží provozní výdaje na minimum, a to díky lineárním, nebo kruhovým zářivkám s paticí 2gx13, zaměřte se na další možnosti, které opět dokážou snížit další výdaje na provoz. Ať se bude jednat o šetřiče vody, nebo topná tělesa. Každé takové rozhodnutí s sebou přináší efekt.

Rate this post

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts